PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=813754}

Osiem dni

8 Tage
5,0 514
ocen
5,0 10 1 514
Osiem dni
powrót do forum serialu Osiem dni

Przedstawienie Polaków w pierwszym odcinku nadaje się do ścigania przez IPN. Nie da się tego serialu oglądać. Szkoda że HBO zdecydowało się to coś emitować.

piotrp

Czyli Polacy to naród samych bohaterów, nieskazitelnych mężów stanu i świętych?

piotrp

I co ma do tego IPN?

elrond_3

No może nie IPN ;)
Oczywiście że nie wszyscy Polacy są święci. Daleko mi do ślepego nacjonalizmu, ale pokazanie nas jako brudasów , żyjących w obesranych obejściach z trupami świń , z kiblem w pokoju dziennym, a ponadto z wyglądem ludzi jak z teksańskiej masakry vs nieskazitelni Niemcy jest dużym nadużyciem i utrwalaniem krzywdzących nas stereotypow .

piotrp

Jestem po pierwszym odcinku. Tam też jest motyw z Niemcem zwyrolem (bunkier/ żeby nie spoilerować). Myślę, że chodzi o pokazanie, że sytuacja taka jak w 8 dni wyzwala w ludziach to co najgorsze. Nie podnosiłbym tego do poziomu jakichś zaszłości i waśni miedzy narodami. Popatrz choćby na Ślepnąc od Świateł. Można odnieść wrażenie, że Warszawa to sama mafia, dziwkarze i proletariat na koce. Tylko Ślepnąc zrobili Polacy, więc trawi się to łatwiej. Inny przykład to cały Smarzowski. Zawsze autokrytyka w filmie będzie bardziej strawna niż ta pochodząca z zewnątrz. Nie ma co brać tego do siebie :)

elrond_3

Ten post to przykład niewiarygodnej głupoty lub naiwności. Taki tylko niuans, że film wyprodukowali Niemcy, akcja dzieje się w hitlerlandzie i jak już pojawili się jacyś cudzoziemcy (Polacy) to JAK ZWYKLE U TEGO NAZIOLA są po prostu paskudni. Pytasz wyżej: "czy Polacy to naród samych bohaterów..." To odpowiem Ci na to pytaniem: znasz jakiś film niemiecki z ostatnich lat, w którym Polacy są pokazani w JEDNOZNACZNIE korzystnym świetle? Polacy to bynajmniej nie sami bohaterzy, ale w porównaniu z niemcami, nie mamy się czego wstydzić. Osoba posiadająca elementarną wiedzę historyczną powinna to wiedzieć. Cóż jednak poradzić że pojawiają się takie idiotyczne wypowiedzi po ponad 25 latach pedagogiki wstydu...

ocenił(a) serial na 1
BARTOSH_

Niektórym można pluć w twarz a oni twierdzą że deszcz pada.
Pocieszające jest to że Niemcy mimo że wielokrotnie bywali w koprodukcji z amerykanami i mają zasoby finansowe to produkują takie szmiry.
Szkoda tylko że ja abonent między-innymi HBO muszę za to gówno płacić.
W serialu Babylon Polska nie istniała a teraz mamy "poprawę" sam nie wiem co jest gorsze .

ocenił(a) serial na 10
kattol

Dwie sytuacje z Polakami. Tylko dwie na cały serial w tym jedna w której przedstawiono ich jako biedaków, którzy chcieli coś na zaistniałej sytuacji ugrać, a w drugiej jako pobożnych, dobrych ludzi. Jesteście bandą imbecyli, jeżeli dajecie 1 temu serialowi.

ocenił(a) serial na 5
mordimmer

A Turcy jak okropnie przedstawieni ! Policjant Deniz to syn katującego żonę alkoholika. Chce rozbicia niemieckiej rodziny, wdając się w romans z mężatką ;)

ocenił(a) serial na 8
BARTOSH_

Czytając posty oszołomów mam swoiste rozdwojenie jaźni. Z jednej strony cieszy i niesamowicie bawi, gdy widzę jak się pienią. Gdy uważają, że mają jakieś pojęcie o świecie, polityce, czy historii, a w istocie - cytuję - "w dupie byli i gówno widzieli"/czytali. Kiedy rzeczywistość widzą zawsze przez pryzmat swoich kompleksów... Z drugiej strony jednak martwi mnie i ciągle dziwi bezmiar ludzkiej głupoty.

piotrp

przecież tu chodzi o to, że ludzie w takich sytuacjach najgorsze instynkty uwalniają + jaka to różnica jakiej nacji byłby ten gość.

piotrp

tam nie ma ani słowa o tym, że to Polacy. Nie wszyscy na świecie wiedzą z kim Niemcy graniczą.

ocenił(a) serial na 5
rafalhirsch

Mówią między sobą po polsku, więc raczej nie Czesi ani nie Łużyczanie ;)

użytkownik usunięty
piotrp

"Przedstawienie Polaków w pierwszym odcinku nadaje się do ścigania przez IPN. Nie da się tego serialu oglądać. "

A czego się spodziewałeś - pracując w Niemczech kilka lat po prostu da czy daję się odczuć tą "podskórną" niechęć
szarych obywateli Deutchlandii do PL - Kanclerz czy inni oficjele mogą się ściskać z tzw elitami politycznymi PL i
robić sobie pokazowe zdjęcia ale nie zmieni to naszej wspólnej historii.

W dużym stopniu Polacy zapracowali sobie na taką obecną ocenę w oczach Niemców - o powszechnych kradzieżach to nawet nie ma co wspominać ale wspomnę o jednym przypadku - odwiedzając znajomego Niemca i po wejściu na klatkę schodową
zobaczyłem że ktoś się (kolokwialnie) wysrał, kątem oka dostrzegłem że ten degenerat wytarł dupę polską gazetą - no coment
i takie czy podobne sytuacje tylko tą niechęć potęgują.

A jeżeli chodzi o serial - pierwszy odcinek nie powala - kino klasy C - szkoda czasu i nawet nie będę zaciekawiony jak dalej
się ten serial rozwinie.

Czyli podsumowując nie warto zawracać sobie głowy, bo do świetnego Dark temu serialowi daleko?

ocenił(a) serial na 8
tHe_mRuWa

A ja się nie zgodzę, bo całkiem dobrze się to ogląda, ba - pierwsze trzy odcinki to nawet lepiej niż pierwszą połowę Dark...

wild79

czyli tak jak myślałem najlepiej przekonać się samemu tylko skąd na to czas brać :P

ale do turków, arabów , murzynów i hindusów nie maja Niemcy takiego odniesienia a gwarantuje ci że równie tyle kradną i co Polacy o ile nie bardziej. ale lewacka propaganda zwykłego Niemca by zaszczuła gdyby zle się odnosił do imigrantów arabskich np. ale do Polaka jak najbardziej można. obecne rfn to taka trzecia rzesza -multikulti

ocenił(a) serial na 2
piotrp

Reżyserem tej śmiałej produkcji jest m.inn. Christiane Paul ("Nasze matki, nasi ojcowie").

Moja_Sprawa

no to wszystko jasne

ocenił(a) serial na 8
Moja_Sprawa

Skąd ta wiedza? Imdb czy wikipedia nie podaja, żeby ta pani reżyserowała cokolwiek. W matkach i ojcach miała rolę w 2 epizodach.

ocenił(a) serial na 2
redrooster

https://www.telemagazyn.pl/artykuly/osiem-dni-ostatnie-dni-europy-w-katastroficz nym-serialu-w-hbo-70488.html

ocenił(a) serial na 8
Moja_Sprawa

Reżyserami tej śmiałej produkcji są Stefan Ruzowitzky ("Fałszerze") oraz Michael Krummenacher ("Heimatland"). W obsadzie znaleźli się David Bredin ("Operacja Anthropoid"), Luc Feit ("Ciemna strona księżyca"), Luisa-Céline Gaffron ("Looping"), Christiane Paul ("Nasze matki, nasi ojcowie") oraz Mark Waschke ("Buddenbrookowie. Dzieje upadku rodziny").

ocenił(a) serial na 8
Moja_Sprawa

Skoro nie jesteś w stanie odróżnić aktorki (dla ułatwienia - płci żeńskiej) od reżyserów (dla ułatwienia - płci męskiej), to właściwie po co zabierasz głos? Chcesz zrobić coming out w temacie "niekompetencja"?

ocenił(a) serial na 1
piotrp

Gratuluje sukcesu, ja nawet całego odcinka nie wytrzymałam.

ocenił(a) serial na 1
sisi252531

Podpisuję się pod tym

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
piotrp

Zastanawiałem się skąd tak niska ocena, ale powód ten sam co zwykle - Polakom pękła dupa xD

yossarian84

yossarian84
Dokładnie :D Nie przejmuj się - na stówę pójdzie w górę, i to ostro. Tylko przetoczy się husaria, napędzana wzburzeniem na prawicowych portalach :)
IMHO serial dupy nie urywa, ale ogląda się go w miarę ok. W pierwszym odcinku oprócz polskich degeneratów, widzę degeneratów niemieckich - w tym niemieckiego Fritzla. Zdrowo nayebane trzeba mieć we łbie, żeby wszędzie spodziewać się antypolskiego spisku

ocenił(a) serial na 7
piotrp

xD jakim megalomanem trzeba być by w fabule tego typu doszukiwać się antypolonizmu. POLAKUF SZKALUJO. Czy wy jesteście poważni czy to trolling marny?!

ocenił(a) serial na 4
piotrp

Zanim przyczepimy się do stereotypu Polaka zastanówmy się jak my widzimy innych: Ruskich (nie Rosjan), Ukraińców, Rumunów (mylonych z Romami / Cyganami), Żydów, Niemców. Wracając do meritum to serial kiepski, Niemcy nie potrafią robić filmów katastroficznych. Trochę za dużo wątków i zwrotów akcji. Połowa postaci to totalni idioci - Niemcy :).
Zakończenie miało być epickie, wyszło...

ekowalski

tylko w Polsce nie uświadczysz seriali w których cyganie, żydzi, byliby by przedstawieni w niekorzystnym świetle.bo polacy się wszyscy boją

bart_1410

Najzabawniejsze, że ci wszyscy patrioci tak czuli na krzywdę Polaków tak nieczuli są na ortografię i gramatykę.

ocenił(a) serial na 8
Wiatrak99

O, to to! :)

ocenił(a) serial na 8
piotrp

:))) dobre. Zgłoś twórców filmu do IPN! Niech ich ścigają w Rzeszy! :))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones