PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176982}

Sophie Scholl - ostatnie dni

Sophie Scholl - Die letzten Tage
6,9 14 212
ocen
6,9 10 1 14212
6,3 6
ocen krytyków
Sophie Scholl ostatnie dni
powrót do forum filmu Sophie Scholl - ostatnie dni

więc pod względem prawdziwości historycznej jest raczej mało wiarygodny. Acz jeżeli weźmiemy pod uwagę rzemiosło filmu jako takie, to jest naprawdę całkiem nieźle. Przyjemnie się ogląda, mimo że oś, cały że tak powiem kręgosłup filmu skupia się w gruncie rzeczy na przesłuchaniu Sophie przez oficera Gestapo. Zarysowano świetnie profile osobościowe tej dwójki, ich racje, poglądy, motywy postępowania i rozumowania, psychologiczną grę toczącą się między nimi. Obraz wciąga i ma się ochotę obejrzeć go do końca. Podsumowując, ta produkcja ma dwa wymiary - wybielacza i wypaczania historii, oraz solidnej porcji obyczajowo - psychologicznej. I jeśli weźmiemy na to poprawkę, znająć prawdę, to uświadczymy porządnego dzieła wartego poświęcenia na niego czasu.

jedrek32

Masz rację. Wydaje mi się, że celem tego filmu nie było pokazanie historycznej prawdy / odtworzenie faktów. Być może się mylę, ja jednak ten film odbieram bardziej jako analize emocji / przekonań / osobowości / motywów. Psychologiczna gra między Sophie a oficerem, (scena którą wspominasz) bardzo zwróciła moją uwagę. Podobnie scena w przed sądem. Bardziej zawraca się uwagę na twarz bohatera, na to co ona wyraża, niż na słowa czy fakty. Dlatego oceniam ten film wysoko ale oczywiście kazdy ma prawo do swojego zdania. Jesli potraktujemy go tylko jako lekcję historii to faktycznie jest mało wiarygodny

karin_filmweb

Poza tym bardzo duży plus za muzykę !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones