PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176982}

Sophie Scholl - ostatnie dni

Sophie Scholl - Die letzten Tage
6,9 14 213
ocen
6,9 10 1 14213
6,3 6
ocen krytyków
Sophie Scholl ostatnie dni
powrót do forum filmu Sophie Scholl - ostatnie dni

"kto kontroluje teraźniejszość ten jest panem przeszłości". te słowa Gorge'a Orwella najlepiej ilustrują sens powstania tego filmu. bo ogląda się go znakomicie. byłem na nim kiedyś z dziewczyną w kinie, zrobił na mnie kolosalne wrażenie. bohaterstwo tej dziewczyny, żywe emocje - zupełnie jak u bohaterek Larsa von Triera. wszystko pozornie super.
ale mierzi mnie niestety bolesny fakt, mataczenia historii którego jesteśmy świadkami. otóż odnoszę wrażenie, że kinematografia niemiecka próbuje wybielić nieco historię swojego kraju na arenie międzynarodowej. przypomnienie u progu XXI wieku historii S.Scholl ma chyba na celu przedstawienie Niemców jako narodu rządzonego przez bandę tyranów, którzy to odpowiedzialni są za 2 wojnę i Holocaust, a nie obywatele, którzy byli przeciwko. ale co biedaczki mogli zrobić? młodzi Niemcy nie chcą pamiętać, że w wyborach parlamentarnych w 1933 90% społeczeństwa głosowało na Hitlera i NSDAP. podobny w swojej wymowie jest film o ostatnich dniach Hitlera - "Upadek" z 2003 roku, tam także hitlerowcy to przemili ludzie, ani mowy o tym że wymordowaliśmy 6 mln Żydów - tylko Hitler był be:) Niemcy są w tej chwili największą potęgą Europy to mogą lansować swoją wizję przeszłości. taki los:) my najwyżej Katyń możemy nakręcić, bo źli Rosjanie byli "trendy" już w Rambo 2.

ocenił(a) film na 6
ramol9

Orwell powiedział, że kto kontroluje PRZESZŁOŚĆ, ten jest panem PRZYSZŁOŚCI. Dzisiaj był emitowany dokument "Defilada zwycięzców" i autor świetnie odniósł to do władzy w Rosji.

ramol9

tez dzis ogladalem "defilade zwyciezcow" i musze przyznac, ze swietnie zrobiony film dokumentalny. A co do wypowiedzi poprzednika musze sie niestety zgodzic z tymi zarzutami. Niemcy przedstawiani sa jako biedni obywatele, ktorzy wcale nie chcieli wojny wywolanej garstka wojskowych rzadzanych przez szalenca Hitlera, ktory to wogole zachowywal sie w filmie jak dziecko, ktoremu zabrano cukierka... "Upadek" to zenujacy film... Sophie Scholl nie ogladalem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones