PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10000125}

Konferencja w Wannsee

Die Wannseekonferenz
6,7 575
ocen
6,7 10 1 575
Konferencja w Wannsee
powrót do forum filmu Konferencja w Wannsee

Banalnosc zla

ocenił(a) film na 9

Nienagannie ubrani panowie przy kawie i koniaku omawiaja techniczne i prawne aspekty wymordowania 6 mln ludzi.

ocenił(a) film na 7
frequentviewer

Dokładnie celem było 11 ,ale udało się "tylko" 6 milionów.Straszne rzeczy potrafią ludzie robić.
Eichmann-kwintesencja sprawnego,sumiennego,idealnie zorganizowanego urzędnika.
Doceniam,że film wyprodukowany przez niemiecką,państwową telewizję i fakt jak Niemcy przez kilkadziesiąt lat przepracowali tamten horror.
Marzy mi się by Polacy umieli tak otwarcie mówić o swoich, czarnych kartach w historii ...

clarencefilmweb

A mi się marzy, żeby Żydzi umieli.

miotacz plomieni

No właśnie...nie trzeba awet sięgać do historii..wystarczy ich "talent" do rozwiązywania problemu z Palestyńczykami.

ocenił(a) film na 7
Magga1234

Nie tylko z Palestyńczykami. Żydzi stanowili jakieś 75-80% całego aparatu represji jako funkcjonariusze UB, byli także w ogromnej większości wśród funkcjonariuszy NKWD podczas egzekucji w Katyniu; zresztą ustrój jakim jest Komunizm został wymyślony przez Żydów, doskonale się w nim odnajdują jako naród który nie ma własnego miejsca na Ziemi, czyli żadnych państw narodowych, żadnych granic i wszystko wspólne, idealnie im to pasuje.

clarencefilmweb

Każdy naród ma ciemne karty i powinien się z nimi jakos rozliczyć, ale "wywoływanie do tablicy" Polaków akurat przy okazji tematu ostatecznego rozwiązania, to niedopuszczalne nadużycie.

ocenił(a) film na 9
Magga1234

„Każdy naród ma ciemne karty i powinien się z nimi jakoś rozliczyć”, ale przecież nie Polacy, mimo, że: „Każdy naród ma ciemne karty”.
"Wywoływanie do tablicy" Polaków, to nierealne marzenie, żadna "okazja" lub jej brak nie będą do tego dość dobre. Taaaa .........

ocenił(a) film na 7
kkutz

No właśnie.I dlatego nie chce mi się gadać z kolejnymi "patriotami" ,którzy właśnie wstali z kolan. Ch../Putin im w oko :)
pozdro

clarencefilmweb

Plany wymordowania 11 mln ludzi jak to określają „ostatecznego rozwiązania kwestii Żydowskiej” jest dla mnie porażające i głębokie. Ciężko mi nawet odetchnąć, że bez zająknięcia zajęło im to niecałe 1,5 godziny.

clarencefilmweb

Chętnie posłucham o tych czarnych kartach w historii Polski.
Można coś więcej? Może jestem niedoinformowany?

ocenił(a) film na 7
adzkrk

Wystarczy znaleźć jelenia,który wleje trochę wiedzy do pustego łba.Na mnie nie licz :)

clarencefilmweb

Standardowa odpowiedź :)
Brak argumentów.

Nie pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
adzkrk

To nie brak argumentów tylko niechęć do tracenia czasu na edukację niepełnosprytnych intelektualnie.
Dziękuję za niepozdrowienia,wiem jakich inwektyw używają biało-czerwone buraki świeżo wykopane na polu :)

ocenił(a) film na 9
clarencefilmweb

Niemcy czynnie w tym uczestniczyli i niczego nie "przepracowali". "Denazyfikacja" była kabaretem. Chociaż z tylko polskiej perspektywy - gdzie zwrot zagrabionego mienia, gdzie reperacje ? Czemu zbrodniarze w 99% uniknęli jakiejkolwiek kary i dożyli spokojnie starości ? To jest twoje "przepracowanie" ?

ocenił(a) film na 7
Pomyslowy_Dobromir

O które mienie ci chodzi ? O to żydowskie ? Nie ulega wątpliwości,że lepsze kawałki ukradli Niemcy.Całą resztę żydowskich dóbr rozkradli polscy sąsiedzi.Wstałeś niedawno z kolan więc zapewne mi powiesz kiedy zapłaciliśmy reparacje i zwróciliśmy im majątki .Co do zbrodniarzy wojennych - w Polsce niektórym postawiono pomniki ...
Wiem,że rozmowa z tobą byłaby stratą mojego czasu.
Proszę o niemolestowanie mnie więcej :)

ocenił(a) film na 9
clarencefilmweb

Kolejny pajac wlz wypranym mózgiem, który widzi tylko PO-PiS. Kiedy wstaliśmy z kolan ? Kolejny lewaczek.

clarencefilmweb

#clarencefilmweb . Masz duzo samozaparcia , zeby sie wdawac w interakcje . Ale moze faktycznie kropla drazy skale? Eee, chyba jednak nie:))

ocenił(a) film na 7
seamek

Skały zbudowanej z własnej głupoty nie wydrąży nawet armia Syzyfów sprzymierzona z legionem Herkulesów.Bawi mnie,ze mogę im przynajmniej psuć humor ...:) pozdro

ocenił(a) film na 9
clarencefilmweb

Niemcy tak "przepracowali", że 99% Einsatzgruppen i obsługi obozów zagłady dożyło spokojnie starości. Poczytaj sobie biogramy uczestników Konferencji - poza samobójcami i tymi, którzy zginęli w trakcie wojny kilku żyło sobie spokojnie do końca życia mimo protokołów z konferencji. Faktycznie - Niemcy przepracowali.

ocenił(a) film na 9
clarencefilmweb

Kat Powstania Warszawskiego tak "przepracował", że po wojnie pracował jako prawnik, a później jako szanowany burmistrz na wyspie Sylt. Przykłady można mnożyć w nieskończoność.

ocenił(a) film na 9
clarencefilmweb

"W 1982 r. po raz pierwszy sporządzono bilans niemieckich procesów złapanych zbrodniarzy wojennych. Zaledwie 6 456 z 200 tys. oskarżonych otrzymało w RFN wyroki skazujące. Z tej liczby niemieckie sądy skazały na dożywocie (które było najwyższym wymiarem kary w RFN) zaledwie 182 nazistów" - Przepracowali xD nie błaznij się więcej. Wg ciebie zrobienie filmu to kara i rozgrzeszenie za winy xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones